-->

Akshaya Navami & Amla Navami 2021 Wishes , Images , Greetings in Assamese Language

Akshaya Navami & Amla Navami 2021
Akshaya Navami & Amla Navami 2021

Akshaya Navami, যাক Amla Navami বুলিও জনা যায়, দেৱ উথানি একাদশীৰ দুদিন আগতে উদযাপন কৰা হয়। এইটো বিশ্বাস কৰা হয় যে 'সত্যুগ'ৰ যুগ আজিৰ দিনটোতে আৰম্ভ হৈছিল, আৰু সেয়েহে ইয়াক সত্য যুগাদী বুলিও জনা যায়। আপুনি এই শুভ দিনটো পালন কৰাৰ লগে লগে, আপুনি আপোনাৰ বন্ধুবৰ্গ আৰু পৰিয়াললৈ Akshaya Navami & Amla Navami 2021 Wishes , Images , Greetings in Assamese Language

Akshaya Navami & Amla Navami 2021: অক্ষয় নৱমী বা আমলা নৱমী হিন্দু বৰ্ষপঞ্জিৰ কাৰ্তিক মাহৰ শুক্লা পক্ষৰ নৱম দিনা পালন কৰা এক শুভ ৰীতি। গ্ৰেগৰিয়ান বৰ্ষপঞ্জী অনুসৰি, ই অক্টোবৰ বা নৱেম্বৰত পৰে। Amla Navami 2021 (12 নৱেম্বৰ), শুক্ৰবাৰে পালন কৰা হ'ব। এই Akshaya Navami & Amla Navami 2021 Greetings, Happy Amla Navami Greetings, Akshay Navami News, Happy Akshay Navami 2021 Pictures, HD Wallpapers, SMS, WhatsApp Status, and is here to mark this amazing festival.

দেৱ উথানি একাদশীৰ দুদিন আগতে অক্ষয় নৱমী / আমলা নৱমী উদযাপন কৰা হয়। এইটো বিশ্বাস কৰা হয় যে 'সত্যুগ'ৰ যুগ আজিৰ দিনটোতে আৰম্ভ হৈছিল, আৰু সেয়েহে ইয়াক সত্য যুগাদী বুলিও জনা যায়। আপুনি এই শুভ দিনটো পালন কৰাৰ লগে লগে, আপুনি আপোনাৰ বন্ধুবৰ্গ আৰু পৰিয়াললৈ অক্ষয় নৱমীৰ শুভেচ্ছা জনাবলৈ প্ৰেৰণ কৰিব পৰা বাৰ্তাবোৰ ইয়াত দিয়া হৈছে। আপুনি আমাৰ হোৱাটছএপ ষ্টিকাৰ, জিআইএফ ছবি, এইচডি ৱালপেপাৰ আৰু এছএমএছৰ বিস্তৃত পৰিসৰৰ পৰা বাছনি কৰিব পাৰে

দেশৰ বহু ঠাইত, মানুহে আমলা গছ (ভাৰতীয় গুজবেৰী গছ) উপাসনা কৰে, আমলা নৱমী উদযাপন কৰে। পশ্চিম বংগত, এই দিনটো জগগড়াত্ৰী পূজা হিচাপে পালন কৰা হয়, য'ত সত্তাৰ দেৱী জগতধাত্ৰী বা জগধত্ৰীক পূজা কৰা হয়। এই পৱিত্ৰ দিনটোত বহুলোকে মথুৰা বৃন্দাবন পৰিক্ৰমালৈ যায়। অক্ষয় নৱমীৰ ওপৰত দান কৰাটো অত্যন্ত শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। সমগ্ৰ দেশতে এই শুভ দিনটো উদযাপন কৰি, ইয়াত ইচ্ছা কৰা হৈছে যে আপুনি হোৱাটছএপ ষ্টিকাৰ, জিআইএফ ছবি, এইচডি ৱালপেপাৰ আৰু এছএমএছৰ জৰিয়তে আপোনাৰ আত্মীয়সকললৈ প্ৰেৰণ কৰিব পাৰে।

হোৱাটছএপ মেচেজত লিখা আছে: আভলা নৱমী কা ব্ৰত আয়া হে, সুখীয়োঁ কি সৌগাত লয়া হে। আভলা নৱমীৰ শুভকামনাইন

হোৱাটছএপ বাৰ্তাত লিখা হৈছে: আভলা নৱমী কে ব্ৰত চে মিটেংগে চাৰে পাপ, মিলেংগে পুন্য ঔৰ লাভ, বিধি বিধান চে ব্ৰত কৰ্ণে পাৰ ভগৱান কাৰেংগে বেদা পাৰ। আভলা নৱমীৰ শুভকামনাইন

হোৱাটছএপ মেচেজত লিখা আছে: আভলা নৱমী কা ব্ৰত আয়া হে, সুখীয়োঁ কি সৌগাত লয়া হে। আভলা নৱমীৰ শুভকামনাইন

ফেচবুকৰ শুভেচ্ছা পঢ়ক: অক্ষয় নৱমী কি শুভকামনাইন

অক্ষয় নৱমীৰ ওপৰত আগবঢ়োৱা প্ৰাৰ্থনা বোৰ পূৰণ কৰা হয় আৰু ভক্তজনক মোক্ষ আৰু মুক্তিৰ পথত নেতৃত্ব দিয়ে। আমলা নৱমীক কুশমাণ্ডা নৱমী বুলিও জনা যায়। হিন্দু কিংবদন্তী অনুসৰি, ভগৱান বিষ্ণুৱে কুশমাণ্ডা নামৰ ৰাক্ষসটোক পৰাজিত কৰিছিল আৰু অধৰ্মৰ বিস্তাৰত বাধা দিছিল। ইয়াত বাৰ্তাবোৰ আছে যিবোৰ আপুনি এই দিনটোত একাধিক নাম আৰু ৰীতি-নীতিৰে প্ৰেৰণ কৰিব পাৰে। আপুনি আমাৰ হোৱাটছএপ ষ্টিকাৰ, এইচডি ৱালপেপাৰ, জিআইএফ ছবি আৰু এছএমএছ সংগ্ৰহৰ পৰা কুশমান্দা নৱমী, অক্ষয় নৱমী, আমলা নৱমী বা সত্য যুগাদী বাৰ্তা প্ৰেৰণ কৰিব পাৰে। সকলোকে শুভেচ্ছা জনাইছো অক্ষয় নৱমী ২০২১।