Search Suggest

International Men’s Day 2022 Quotes & Status

 সকলো পুৰুষৰ সৌন্দৰ্য হৈছে যে প্ৰত্যেকৰ এটা বিশেষ গুণ আছে, আৰু যেতিয়া আপুনি তেওঁলোকৰ প্ৰকৃত হৃদয় আৱিষ্কাৰ কৰে তেতিয়া ভাল লাগে। International Men’s Day 2022 ত আপোনাৰ প্ৰিয়জনক শুভেচ্ছা Quotes & Status জনোৱাৰ বাবে আমি সংকলিত কৰা উষ্ম শুভেচ্ছাৰ এখন তালিকা ইয়াত দিয়া হৈছে!

By Assamese Status Group - 19 November 2022 


International Men’s Day 2022 png


আন্তৰ্জাতিক পুৰুষ দিৱসত (International Men’s Day) ল'ৰা আৰু পুৰুষৰ কৃতিত্ব আৰু তেওঁলোকৰ দেশ, সংঘ, সমাজ, সম্প্ৰদায় আৰু পৰিয়াললৈ তেওঁলোকৰ অৱদান উদযাপন কৰা হয়। পুৰুষৰ সাংস্কৃতিক, ৰাজনৈতিক আৰু আৰ্থসামাজিক সফলতাক স্বীকৃতি আৰু উদযাপন কৰিবলৈ প্ৰতি বছৰে 19 নৱেম্বৰত এই দিৱস পালন কৰা হয় হেই বাবে International Men’s Day 2022 Quotes & Status শুভেচ্ছাৰ এখন তালিকা ইয়াত দিয়া হৈছে!


ইয়াত কিছুমান উদ্ধৃতি দিয়া হৈছে আৰু বন্ধু আৰু পৰিয়ালৰ সৈতে ভাগ বতৰা কৰিব বিচাৰে -- International Men’s Day 2022 Quotes & Status, wishes to share with friends and family


এজন মানুহে তেওঁৰ পৰিয়াল আৰু সমাজৰ বাবে আগবঢ়োৱা অৱদান আৰু ত্যাগক স্বীকৃতি দিয়া আৰু সন্মান কৰাৰ সময় আহি পৰিছে। শুভ আন্তৰ্জাতিক পুৰুষ দিৱস!


কৰ্তব্য হৈছে পুৰুষত্বৰ সাৰাংশ। শুভ আন্তৰ্জাতিক পুৰুষ দিৱস!


সকলো পুৰুষৰ সৌন্দৰ্য হৈছে যে প্ৰত্যেকৰ এটা বিশেষ গুণ আছে, আৰু যেতিয়া আপুনি তেওঁলোকৰ প্ৰকৃত হৃদয় আৱিষ্কাৰ কৰে তেতিয়া ভাল লাগে। পুৰুষ দিৱসৰ শুভেচ্ছা!


এজন প্ৰকৃত মানুহে তেওঁৰ বিষয়ে আনে কি ভাবে সেই বিষয়ে গুৰুত্ব নিদিয়ে, তেওঁ কেৱল তেওঁৰ পৰিয়ালৰ মঙ্গলৰ বাবে যি কৰিব লাগিব সেয়া কৰে। শুভ আন্তৰ্জাতিক পুৰুষ দিৱস!


এজন মানুহ হৈছে ঈশ্বৰৰ সৃষ্টিৰ আটাইতকৈ ধুনীয়া অংশ যিয়ে অতি কোমল বয়সতে আপোচ কৰা আৰম্ভ কৰে। আমি আপোনাক পুৰুষ দিৱসৰ শুভেচ্ছা জনাইছো!


আপুনি আপোনাৰ পৰিয়াল আৰু প্ৰিয়জনৰ কল্যাণৰ বাবে আপোনাৰ সুখ আৰু জীৱন ত্যাগ কৰে। আমি আপোনাক আন্তৰ্জাতিক পুৰুষ দিৱসৰ শুভেচ্ছা জনাইছো!-- International Men’s Day 2022 Quotes & Status


মৰমৰ পুৰুষসকল, আমাৰ জীৱনক সুন্দৰ আৰু আশ্চৰ্যকৰ কৰাৰ বাবে আপোনাক ধন্যবাদ। পুৰুষ দিৱসৰ শুভেচ্ছা!


এজন প্ৰকৃত পুৰুষ হোৱাটো হৈছে আপোনাৰ প্ৰত্যাখ্যান, বিফলতা আৰু কষ্টৰ সন্মুখীন হ'বলৈ জনা। আমি আপোনাক পুৰুষ দিৱসৰ শুভেচ্ছা জনাইছো!-- happy International Men’s Day


আমাৰ মুখত হাঁহি আনিবলৈ সকলো ভাল কাম কৰাৰ বাবে পুৰুষসকলক স্বীকাৰ আৰু ধন্যবাদ জনোৱাৰ সময়। শুভ আন্তৰ্জাতিক পুৰুষ দিৱস!--- Wishing you a very happy International Men’s Day 2022 Quotes & Status


ভাল স্বামী, ভাল ভাতৃ, ভাল পুত্ৰ, ভাল পিতৃ, ভাল বন্ধু আৰু কঠোৰ শ্ৰমিক সকলো পুৰুষৰ বাবে এক ডাঙৰ নমস্কাৰ। আমি আপোনাক পুৰুষ দিৱসৰ শুভেচ্ছা জনাইছো!--- wish you a happy International Men’s Day


আমাৰ মুখত হাঁহি আনিবলৈ সকলো ভাল কাম কৰাৰ বাবে পুৰুষসকলক স্বীকাৰ আৰু ধন্যবাদ জনোৱাৰ সময়। এক মহান আন্তৰ্জাতিক পুৰুষ দিৱস পালন কৰক! - happy International Men’s Day 2022


👉 শুভ আন্তৰ্জাতিক পুৰুষ দিৱস 2022 (International Men’s Day ) আমাৰ জীৱনৰ পুৰুষসকলক প্ৰশংসা কৰিবলৈ Men’s Day  WhatsApp Status , Facebook Story , বাৰ্তা আৰু ছবি


শুভ আন্তৰ্জাতিক পুৰুষ দিৱস 2022  (International Men’s Day ) আমাৰ জীৱনৰ পুৰুষসকলৰ সৈতে ভাগ বতৰা কৰিবলৈ আৰু আমি তেওঁলোকক প্ৰশংসা কৰোঁ বুলি ক'বলৈ ইয়াত কিছুমান শুভকামনা, উদ্ধৃতি, বাৰ্তা আৰু ছবি Men’s Day  WhatsApp Status , Facebook Story আছে।


শুভ আন্তৰ্জাতিক পুৰুষ দিৱস 2022  International Men’s Day 2022 আন্তৰ্জাতিক পুৰুষ দিৱস প্ৰতি বছৰে ১৯ নৱেম্বৰত (every Year we celebrate Men’s Day 19 November)  পৰে। আমাৰ জীৱনৰ সকলো পুৰুষ আৰু সমাজক এক উন্নত স্থান তৈয়াৰ কৰাত তেওঁলোকৰ অৱদানক প্ৰশংসা কৰিবলৈ এই দিনটো স্মৰণ কৰা হয়। দিনটোৰ উদ্দেশ্য হৈছে ইতিবাচক পুৰুষৰ আদৰ্শক আলোকপাত কৰা আৰু পুৰুষৰ কল্যাণৰ বিষয়ে সজাগতা বৃদ্ধি কৰা। 


যদি আপুনি আপোনাৰ জীৱনৰ পুৰুষসকলক সন্মান জনাই আছে, ইয়াত কিছুমান শুভেচ্ছা, ছবি, উদ্ধৃতি, বাৰ্তা, আৰু ফেচবুক, হোৱাটছএপ আৰু অন্যান্য সামাজিক মাধ্যমপৃষ্ঠাত আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ সৈতে ভাগ বতৰা কৰিবলৈ শুভেচ্ছা দিয়া হৈছে।


আন্তৰ্জাতিক পুৰুষ দিৱস 2022 শুভেচ্ছা, উদ্ধৃতি, ছবি, বাৰ্তা - International Men's Day 2022 Wishes, Quotes, Images, Messages


আপুনি মোৰ জীৱনত এক বিশেষ স্থান দখল কৰিছে আৰু আজি আপুনি যি আছে তাক উদযাপন কৰাৰ আৰু থিয় দিয়াৰ দিন। শুভ আন্তৰ্জাতিক পুৰুষ দিৱস! -- Men’s Day 2022 Quotes & Status


মোৰ জীৱনৰ সকলো পুৰুষক আন্তৰ্জাতিক পুৰুষ দিৱসৰ শুভেচ্ছা জনাইছো। আপোনাক আজি আৰু সদায় েই মৰম আৰু প্ৰশংসা কৰা হয়!-- Men’s Day 2022 Quotes & Status


ঈশ্বৰে প্ৰেম আৰু সন্মানৰ ওপৰত আধাৰিত কৰি তেওঁৰ শিক্ষাঅনুসৰণ কৰিবলৈ পুৰুষ সৃষ্টি কৰিছিল, সকলো মানুহে এনে কৰা উচিত আৰু পৃথিৱী বাস কৰাৰ বাবে এক উত্তম স্থান হ'ব। শুভ আন্তৰ্জাতিক পুৰুষ দিৱস!-- Men’s Day 2022 Quotes & Status


সকলো পুৰুষৰ সৌন্দৰ্য হৈছে যে প্ৰত্যেকৰ এক বিশেষ গুণ আছে, আৰু যেতিয়া আপুনি তেওঁলোকৰ প্ৰকৃত হৃদয় আৱিষ্কাৰ কৰে তেতিয়া ই অবিশ্বাস্য হয়। শুভ আন্তৰ্জাতিক পুৰুষ দিৱস!


"যেতিয়া এজন মানুহক তেওঁ বিশ্বাস কৰা জীৱন যাপনৰ অধিকাৰ প্ৰত্যাখ্যান কৰা হয়, তেতিয়া তেওঁৰ বেআইনী হোৱাৰ বাহিৰে কোনো উপায় নাই।" - নেলচন মেণ্ডেলা।


সকলো প্ৰতিকূলতা আৰু বাধাৰ স্বত্বেও এই অতি-উচ্চাকাংক্ষী পৃথিৱীখনত নিজৰ বাবে পথ প্ৰশস্ত কৰা সকলো পুৰুষক চিঞৰি কওঁক। আপুনি অধিক শক্তি আৰু মৰম পাওঁক। শুভ আন্তৰ্জাতিক পুৰুষ দিৱস!-- happy International Men’s Day


👉 আন্তৰ্জাতিক পুৰুষ দিৱস 2022 আপোনাৰ জীৱনৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ পুৰুষসকলৰ বাবে এই দিনটো বিশেষ কৰি তুলিম -- let’s make this day special for the important men in your life..


international men's day 2022 |  When Is men's day 2022 |  happy men's day | men's day date in India 2022  |  international men's day |  mens day quotes |international mens day 2022 |  happy international men's day |  Wishing on social media men's day quotes |  international men's day 2022


প্ৰতি বছৰে 19 নৱেম্বৰত বিশ্বই লিংগ সমতাৰ বিষয়ে বিশ্বব্যাপী সজাগতা বৃদ্ধি, পুৰুষৰ বৈষম্যহীনতাৰ প্ৰচাৰ আৰু সমাজলৈ তেওঁলোকৰ অৱদানক স্বীকৃতি দিয়াৰ লগতে পুৰুষৰ স্বাস্থ্যৰ সমস্যাসমাধানৰ বাবে আন্তৰ্জাতিক পুৰুষ দিৱস উদযাপন কৰে। এই দিনটো আন বিশিষ্ট গোটবোৰৰ দৰে পুৰুষসকলেও গোটেই বছৰটোত বিশেষ দিনবোৰত উদযাপন আৰু প্ৰেম অনুভৱ কৰাৰ যোগ্য বুলি স্বীকাৰ কৰাৰ বিষয়ে অধিক। এজন পুৰুষ পুৰুষ নহয় কিয়নো তেওঁৰ ছিক্স-পেক এব আছে, অধিক টকা উপাৰ্জন কৰে, বা মহিলাতকৈ যথেষ্ট ওজন বহন কৰিব পাৰে। যেতিয়া এজন ল'ৰাই নিজকে প্ৰকাশ কৰে, যেতিয়া তেওঁ কয় যে তেওঁও ঠাণ্ডা অনুভৱ কৰে, হৃদয় আছে, আৰু বেদনা আৰু দুখ অনুভৱ কৰে, তেওঁ সঁচাকৈয়ে এজন ভদ্ৰলোক। তাত থকা সকলো পুৰুষৰ বাবে সমৰ্পিত, আপুনি সঁচাকৈয়ে এজন প্ৰকৃত নায়ক, কেৱল এদিন নহয়, কিন্তু প্ৰতিদিনে!


সেয়েহে, এই আন্তৰ্জাতিক পুৰুষ দিৱসত, আমি আমাৰ জীৱনৰ পুৰুষসকলক উদযাপন কৰোঁ আহক। নিশ্চিত কৰক যে আপুনি তেওঁলোকক বিশেষ আৰু অনন্য কৰি তুলিবলৈ আপোনাৰ পথৰ বাহিৰলৈ যাব। তেওঁ বন্ধু, পত্নী, ভাতৃ বা অভিভাৱক হওঁক, তেওঁক কিছু শুভকামনা আৰু উপহাৰ প্ৰেৰণ কৰক যাতে আপুনি কিমান যত্ন লয় তাক দেখুৱাব পাৰে। কিন্তু আপুনি তেওঁলোকক উপহাৰ হিচাপে কি দিয়া উচিত? চিন্তা নকৰিব আমি আপোনাৰ পিঠি পাইছো, আমি পুৰুষসকলে ভাল পাব লগা বস্তুবোৰৰ এখন তালিকা প্ৰস্তুত কৰিছোঁ।


সকলো পুৰুষে ভাল পাব এটা হুডি! -- Gifts Idea's For International Men’s Day 2022


আনকি আপোনাৰ মানুহজনৰ ইতিমধ্যে কাপোৰেৰে ভৰ্তি আলমাৰী থাকিলেও, তেওঁৰ ৱাৰ্ডৰোবত যোগ দিয়াটো কেতিয়াও ভুল সিদ্ধান্ত নহয়। শীত কাল ওচৰ চাপি অহাৰ লগে লগে, তেওঁৰ প্ৰিয় ৰঙত এটা নিখুঁত হুডি বাছনি কৰক, আৰু আপুনি আন্তৰ্জাতিক পুৰুষ দিৱসৰ বাবে এক মহান বৰ্তমানৰ ধাৰণা কৰিছে। সেয়েহে, শীতল মাহবোৰত তেওঁলোকক থাৰ্মালৰ ওপৰত লেয়াৰ কৰিবলৈ চুৱেটাৰ বা কিবা প্ৰয়োজন হওঁক, ডামেনশ্চৰ নতুনকৈ প্ৰৱৰ্তন কৰা বেটাৰ বেচিক্স হুডিবোৰে তেওঁলোকৰ সকলো বোৰ বাকচ পৰীক্ষা কৰিব। ই 100 শতাংশ স্থিৰভাৱে উৎসকৰা কপাহ আৰু উশাহ ল'ব পৰা কাপোৰেৰে নিৰ্মিত, যি গৰম আৰু আৰামদায়ক হৈ ভাল দেখাব বিচৰা ল'ৰাবোৰৰ বাবে ইয়াক উৎকৃষ্ট কৰি তোলে।


ঘৰত এক সম্পূৰ্ণ সাজ-সজ্জাৰ অধিবেশন!-- Gifts Idea's For International Men’s Day 2022


যিসকল পুৰুষে পুনৰ ভৰ্তি হোৱা ফেচিয়েল ৰ খাপ খাব বিচাৰে বা নতুন হেয়াৰডোৰ সৈতে আচৰণ কৰিব বিচাৰে, আৰ্বান কোম্পানীয়ে আপোনাক আৱৰি ৰাখিছে।  এই আন্তৰ্জাতিক পুৰুষ দিৱসত, তেওঁলোকে আপোনাৰ বাবে বিভিন্ন ধৰণৰ সাজ-সজ্জা আৰু ছালৰ যত্নৰ চিকিৎসা আনিছে যি আপোনাৰ ছালক সেই অতি প্ৰয়োজনীয় পুষ্টি প্ৰদান কৰা আৰু আপোনাক এক সতেজ ৰূপ প্ৰদান কৰাটো নিশ্চিত। ব্যক্তিগতকৃত অৰ্থনৈতিক পেকেজৰ পৰা প্ৰিমিয়াম ফেচিয়েললৈকে, আপুনি কেৱল কুপন ইণ্টাৰনেচনেল100 ব্যৱহাৰ কৰি কোম্পানী এপ্প আৰু ৱেবছাইটত ফ্লেট 100 টকাৰ সকলো আকৰ্ষণীয় ডিল লাভ কৰিব পাৰে। ব্যক্তিগত যত্ন আৰু সাজ-সজ্জাৰ আনন্দ ৰক্ষা কৰা পুৰুষসকলৰ বাবে, এইটো ৰেকৰ্ড টো পোনপটীয়া কৰাৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ সময়।



It's Me �� Pradip Sharma ,,, it was being stuck in a dead-end job working for a micro-managing supervisor. There was an incident at work where my supervisor overstepped his bounds. He did somethi…