Search Suggest

ipl 2022 auction date: IPL 2022 Auction Updates In Assamese Language

 ipl 2022 auction date আই পি এল (IPL) 2022 মেগা নিলাম এক উচ্চ-অষ্টক অনুষ্ঠান হ'বলৈ সাজু হৈছে কিয়নো সমগ্ৰ বিশ্বৰ পৰা প্ৰায় 95 শতাংশ খেলুৱৈ ৰখা হ'ব।- IPL 2022 Auction Updates In Assamese Language

Written By : Online Tech News 2022 with Assamese Status | Date : Friday 09:59 PM , November 2021 

ipl 2022 auction date: IPL 2022 Auction Updates In Assamese Language
ipl 2022 auction date: IPL 2022 Auction Updates In Assamese Language


IPL 2022 Auction Updates In Assamese : আই পি এল ২০২২ ( IPL 2022 Auction Updates) মেগা নিলামৰ শেহতীয়া আপডেটঃ বহু প্ৰতীক্ষিত আই পি এল ২০২২ মেগা নিলাম ডিচেম্বৰৰ শেষ সপ্তাহত অনুষ্ঠিত হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে আৰু বিচিচিআইৰ (BCCI) ওচৰত ইতিমধ্যে ফ্ৰেঞ্চাইজিসমূহে ৩০ নৱেম্বৰৰ ভিতৰত শেহতীয়াকৈ ৰখা খেলুৱৈৰ তালিকা দাখিল কৰিব। এইটো লক্ষণীয় যে বিচিচিআইয়ে (BCCI) এতিয়াও বৃহৎ নিলামৰ তাৰিখৰ বিষয়ে কোনো আনুষ্ঠানিক ঘোষণা কৰা নাই।


দুটা নতুন দলে আই পি এল ২০২২  IPL 2022 ত অংশগ্ৰহণ কৰিব আৰু বিচিচিআইয়ে BCCI ২৫ অক্টোবৰত ঘোষণা কৰিছিল যে লক্ষ্ণৌ Lucknow আৰু আহমেদাবাদেও Ahmedabad আই পি এল ২০২২ (Lucknow V/S Lucknow IPL 2022 ) ত প্ৰতিদ্বন্দিতা কৰিব। দল লক্ষ্ণৌৰ Lucknow মালিকানা আৰপিএছজি ভেঞ্চাৰলিমিটেডৰ (RPSG VENTURES LTD ) আৰু ইৰেলিয়া কোম্পানী পিটিই লিমিটেডে (IRELIA COMPANY PTE LTD) আহমেদাবাদৰ বাবে ৫৬২৫ কোটি টকাৰ বিডিং জিকিছিল।

আই পি এল 2022 মেগা নিলাম এক উচ্চ-অষ্টক অনুষ্ঠান হ'বলৈ সাজু হৈছে কিয়নো সমগ্ৰ বিশ্বৰ পৰা প্ৰায় 95 শতাংশ খেলুৱৈ ৰখা হ'ব। বিচিচিআইৰ দ্বাৰা প্ৰস্তুত কৰা ধাৰণ নিয়ম অনুসৰি, প্ৰতিটো বিদ্যমান আই পি এল ফ্ৰেঞ্চাইজিক মাত্ৰ 4 জন খেলুৱৈ ৰাখিবলৈ অনুমতি দিয়া হৈছে। প্ৰতিবেদনত দাবী কৰা হৈছিল যে কিছুমান আই পি এল দলে এটা নতুন দল গঢ়িব বিচাৰিব আৰু তেওঁলোকে দুজনতকৈ অধিক খেলুৱৈ ৰাখিব নোৱাৰিব পাৰে।

ipl 2022 auction date : বিচিচিআইয়ে ইতিমধ্যে প্ৰতিটো বিদ্যমান আই পি এল ফ্ৰেঞ্চাইজিক ৩০ নৱেম্বৰৰ ভিতৰত ৰখা খেলুৱৈৰ তালিকা দাখিল কৰিবলৈ কৈছে। দুয়োটা নতুন ফ্ৰেঞ্চাইজীয়ে 1-25 ডিচেম্বৰত তিনিজন ডাঙৰ খেলুৱৈক স্বাক্ষৰ কৰা আৰম্ভ কৰিব। আই পি এল ২০২২ মেগা নিলাম ২০২১ চনৰ ডিচেম্বৰত বা জানুৱাৰী ২০২২ ৰ প্ৰথম সপ্তাহত অনুষ্ঠিত হ'ব বুলি আশা কৰা হৈছে। নিলামৰ সময় ভাৰতীয় সময় অনুসৰি আবেলি ৩:৩০ বজাত হ'ব।

👉মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছ: ৰোহিত শৰ্মা, যশপ্ৰীত বুমৰাহ, কাইৰন প'লাৰ্ড আৰু ঈশান কিষাণক ধৰি ৰাখিব পাৰে।

👉 চেন্নাই চুপাৰ কিংছ (চিএছকে): এম এছ ধোনী, ৰুতুৰাজ গায়কৱাড়, ৰবীন্দ্ৰ জাদেজা আৰু মইন আলী/চেম কুৰানক ধৰি ৰাখিব পাৰে।

👉 দিল্লী ৰাজধানী: ঋষভ পন্ত, শ্ৰেয়াছ আয়াৰ, অক্সাৰ পেটেলক ধৰি ৰাখিবলৈ সাজু

👉 কলকাতা নাইট ৰাইডাৰ্ছ (কেকেআৰ): ভাংকেতেশ আয়াৰ, আন্দ্ৰে ৰাছেল, সুনীল নাৰিন আৰু বৰুণ চক্ৰৱৰ্তীক ধৰি ৰাখিব পাৰে।

👉 বাতৰি অনুসৰি, পঞ্জাৱ কিংছৰ অধিনায়ক কে এল ৰাহুলে লক্ষ্ণৌ দলত যোগদান কৰি নতুন দলৰ অধিনায়ক হ'বলৈ সাজু হৈছে।

👉 আই পি এল 2022 মেগা নিলাম ষ্টাৰ স্পৰ্টছত লাইভ ষ্ট্ৰীম কৰা হ'ব।

ৰখা খেলুৱৈসকলৰ দৰমহা:

যদি ফ্ৰেঞ্চাইজি এটাই চাৰিজন খেলুৱৈ ৰাখিব বিচাৰে:

ধাৰণৰ পছন্দ দৰমহা (মুঠ 42 কোটি টকা)

প্ৰথম পচন্দ ধাৰণ (খেলুৱৈ 1) 16 কোটি টকা

দ্বিতীয় পচন্দ ধাৰণ (খেলুৱৈ 2) 12 কোটি টকা

তৃতীয় পচন্দ ৰখা (খেলুৱৈ 3) 8 কোটি টকা

চতুৰ্থ পচন্দ ধাৰণ (খেলুৱৈ 4) 6 কোটি টকা।


👉 যদি এটা ফ্ৰেঞ্চাইজীয়ে তিনিজন খেলুৱৈ ৰাখিব বিচাৰে:

ধাৰণৰ পছন্দ দৰমহা (মুঠ 33 কোটি টকা)

প্ৰথম পচন্দ ধাৰণ (খেলুৱৈ 1) 15 কোটি টকা

দ্বিতীয় পচন্দ ধাৰণ (খেলুৱৈ 2) 11 কোটি টকা

তৃতীয় পচন্দ ৰখা (খেলুৱৈ 3) 7 কোটি টকা


👉 যদি ফ্ৰেঞ্চাইজি এটাই দুজন খেলুৱৈ কঢ়িয়াই ৰাখিব বিচাৰে:

ধাৰণৰ পছন্দ দৰমহা (মুঠ 24 কোটি টকা)

প্ৰথম পচন্দ ধাৰণ (খেলুৱৈ 1) 14 কোটি টকা

দ্বিতীয় পচন্দ ধাৰণ (খেলুৱৈ 2) 10 কোটি টকা

 

👉 যদি ফ্ৰেঞ্চাইজি এটাই কেৱল এজন খেলুৱৈক ধৰি ৰাখিব বিচাৰে:

 

ধাৰণৰ পছন্দ দৰমহা (মুঠ 14 কোটি টকা)

প্ৰথম পচন্দ ধাৰণ (খেলুৱৈ 1) 14 কোটি টকা


👉 আই পি এল 2022 মেগা নিলাম পাৰ্চমূল্য:

 

প্ৰতিটো ফ্ৰেঞ্চাইজিৰ বাবে পাৰ্চৰ মূল্য বিচিচিআইৰ দ্বাৰা বৃদ্ধি কৰা হৈছে আৰু প্ৰতিটো ফ্ৰেঞ্চাইজিৰ ওচৰত এতিয়া ৯০ কোটি টকাৰ পাৰ্চ আছে। 

 

👉 আই পি এল 2022 আৰম্ভণিৰ তাৰিখ:

 

আই পি এল ২০২২ ২ এপ্ৰিলৰ পৰা চেন্নাইৰ চেপক ষ্টেডিয়ামত আৰম্ভ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।


It's Me �� Pradip Sharma ,,, it was being stuck in a dead-end job working for a micro-managing supervisor. There was an incident at work where my supervisor overstepped his bounds. He did somethi…

Post a Comment