Search Suggest

Jalaram Jayanti 2021 In Assam : Happy Jalaram Jayanti Assamese quotes, wishes, messages, status and images

আমি বিশেষ দিনটো উদযাপন কৰাৰ লগে লগে, ইয়াত আমি সামাজিক মাধ্যমৰ বাবে কিছুমান জলাৰাম বাপাৰ ( Jalaram Jayanti ) উদ্ধৃতি, শুভেচ্ছা, ছবি আৰু স্থিতি সংগ্ৰহ কৰিছো। 

Jalaram Jayanti 2021 In Assam : Happy Jalaram Jayanti Assamese quotes, wishes, messages, status and images
Jalaram Jayanti 2021 In Assam : Happy Jalaram Jayanti Assamese quotes, wishes, messages, status and images


Jalaram Jayanti 2021 In Assam: জলাৰাম বাপাৰ ( Jalaram Jayanti ) জন্ম জয়ন্তী হিন্দু মাহ কাৰ্তিকৰ শুক্লা পক্ষৰ ৭ম দিনা জলাৰাম জয়ন্তী হিচাপে চিহ্নিত কৰা হয়। এইটো সাধাৰণতে দেৱালীৰ সপ্তম দিনত পৰে আৰু বহুতো ভক্তক প্ৰসাদ হিচাপে আহাৰ পৰিৱেশন কৰা হয়। শ্ৰী জলাৰাম বাপাৰ মন্দিৰলৈ যাবলৈ অনুৰাগীৰ স্তূপ বীৰপুৰ লৈ যায়। জলাৰাম মন্দিৰবোৰে পোছাক, কিতাপ, প্ৰাকৃতিক সামগ্ৰী আৰু অন্যান্য দান কৰি দৰিদ্ৰ লোকসকলৰ বাবে সহায়ৰ ব্যৱস্থা কৰে। তেওঁলোকে জলাৰাম বাপাৰ কাহিনীবোৰো পৰ্যালোচনা কৰে, যিসকলে ভয়ানক খাদ্য জৰুৰীকালীন অৱস্থাৰ দ্বাৰা আক্ৰান্ত হোৱা ব্যক্তিসকলৰ বাবে আক্ৰান্ত হৈছিল। 

আমি বিশেষ দিনটো উদযাপন কৰাৰ লগে লগে, ইয়াত আমি Happy Jalaram Jayanti Assamese quotes, wishes, messages, status and images


-তেওঁৰ জন্ম ১৭৯৯ চনৰ ৪ নৱেম্বৰত বীৰপুৰ-খেৰদী ৰাজ্যৰ বীৰপুৰত হৈছিল।

- তেওঁৰ দেউতাক আছিল প্ৰধান ঠাক্কৰ, তেওঁৰ মাতৃ আছিল ৰাজবাই আৰু তেওঁৰ পত্নী আছিল বীৰবাই ঠাক্কৰ।

- তেওঁ এজন তপস্বী হৈ পৰিছিল আৰু বস্তুবাদী পৃথিৱীৰ পৰা আঁতৰি গৈছিল।

- ১৮ বছৰ বয়সত জলাৰাম বাপা ফতেহপুৰৰ ভোজা ভগতৰ শিষ্য হয় আৰু তেওঁক গুৰু মন্ত্ৰ আৰু জপা মালা প্ৰদান কৰা হয়।

-সাধু, সাধু আৰু দৰিদ্ৰ ভোকাতুৰ লোকসকলক খাদ্য যোগান ধৰাৰ বাবে তেওঁৰ দ্বাৰা এটা খাদ্য কেন্দ্ৰ আৰম্ভ কৰা হৈছিল।

- ঈশ্বৰৰ আশীৰ্বাদত তেওঁৰ শস্যৰ দোকানবোৰ অশেষ আছিল।

- বাটত, বীৰপুৰত স্বামীনাৰায়ণ সম্প্ৰাদয়ৰ স্বামী গুণাতিতানাদ জলাৰাম বাপাৰ ওপৰত সন্তুষ্ট হৈছিল আৰু তেওঁৰ নাম আৰু খ্যাতিৰ বাবে আশীৰ্বাদপ্ৰাপ্ত হৈছিল আৰু লগতে বীৰপুৰক এক বিশাল তীৰ্থযাত্ৰাবিন্দুৰ বাবে আশীৰ্বাদ দিছিল।

- জলাৰাম বাপাই ৰোগৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ মানুহ আৰু তেওঁৰ শিষ্যসকলৰ কল্যাণৰ বাবে অতি নিষ্ঠাৰে প্ৰাৰ্থনা কৰিছিল। তেওঁৰ নাম বিয়পি পৰিছিল আৰু হিন্দু আৰু মুছলমান উভয়েই তেওঁৰ শিষ্য হৈছিল।
It's Me �� Pradip Sharma ,,, it was being stuck in a dead-end job working for a micro-managing supervisor. There was an incident at work where my supervisor overstepped his bounds. He did somethi…

Post a Comment