Search Suggest

World AIDS Day 2021 Theme Ending the HIV Epidemic : Equitable Access, Everyone’s Voice

 Each time, associations and individualities across the world bring attention to the HIV epidemic, Everyone’s Voice to increase HIV mindfulness and knowledge.

Written By :  | Date : 10:20 PM , November 27 , 2021 

World AIDS Day 2021 Theme Ending the HIV Epidemic : Equitable Access, Everyone’s Voice
World AIDS Day 2021 Theme Ending the HIV Epidemic : Equitable Access, Everyone’s Voice


Wednesday, 1 December World AIDS Day 2021 Theme Ending the HIV Epidemic : Equitable Access, Everyone’s Voice 🦸‍♀️2021 চনৰ পালনৰ বিষয়বস্তু হৈছে "এইচ.আই.ভি. মহামাৰীৰ সমাপ্তি: ন্যায়সঙ্গত প্ৰৱেশাধিকাৰ, সকলোৰে কণ্ঠস্বৰ"

বিশ্ব এইডছ দিৱস প্ৰথমবাৰৰ বাবে ১৯৮৮ চনত পালন কৰা হৈছিল। প্ৰতি বছৰে, সমগ্ৰ বিশ্বৰ সংগঠন আৰু ব্যক্তিসকলে এইচ.আই.ভি. মহামাৰীৰ প্ৰতি মনোযোগ আকৰ্ষণ কৰে, এইচ.আই.ভি. সজাগতা আৰু জ্ঞান বৃদ্ধি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰে, এইচ.আই.ভি. কলঙ্কৰ বিৰুদ্ধে মাত মাতিব, আৰু আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰত এইচ.আই.ভি. মহামাৰী সমাপ্ত কৰাৰ দিশত আগবাঢ়িবলৈ বৰ্ধিত সঁহাৰি ৰখাৰ বাবে আহ্বান জনায়।

Wednesday, 1 December 33rd World AIDS Day 2021 Theme Ending the HIV Epidemic : Equitable Access, Everyone’s Voice


বিশ্ব এইডছৰ দিনবোৰত 33rd World AIDS Day, বিশ্বব্যাপী কোভিড-19 মহামাৰীৰ দ্বাৰা আমাক পৃথক কৰি ৰখাৰ আগতে, এইচ.আই.ভি./এইডছ হাউচিং "OHH" (ও.এইচ.এইচ.) কাৰ্যালয়ৰ সৰু দলটোৱে গৃহ আৰু নগৰ উন্নয়ন বিভাগত আমাৰ সহকৰ্মীসকলৰ সৈতে খোজ কাঢ়ি, স্মাৰক মমবাতি জ্বলাই, বা ৱাশ্বিংটনৰ ডুপন্ট চাৰ্কলৰ এটা স্থানীয় লেণ্ডমাৰ্ক দৰ্শন কৰিবলৈ মেট্ৰ' যাত্ৰা কৰি দিনটো স্মৰণ কৰিব।  

ডিচি যাক প্ৰায়ে "এইডছ কেয়াৰগিভাৰ্চ মেম'ৰিয়েল" বুলি কোৱা হয়। ভূগৰ্ভস্থ মেট্ৰ' স্তৰৰ পৰা ৰাস্তাৰ স্তৰলৈ দীঘলীয়া এস্কেলেটৰ যাত্ৰা লৈ, আমি কবি ৱাল্ট হুইটমেনৰ শক্তিশালী শব্দৰে আৱৰি থাকিম, যিবোৰ এইডছ মহামাৰীৰ প্ৰাৰম্ভিক দিনবোৰৰ যত্ন লওঁতাসকলৰ প্ৰতি শ্ৰদ্ধাঞ্জলি হিচাপে ষ্টেচনৰ দেৱালত খোদিত কৰা হৈছিল। এস্কেলেটৰৰ ওপৰৰ ওচৰত, এটা বৃত্তাকাৰ পাৰ্কবেঞ্চৰ চাৰিওফালে এটা দ্বিতীয় কবিতা খোদিত কৰা হৈছে, ই. এথেলবাৰ্ট মিলাৰৰ "উই আলিঙ্গন": 

বিশ্ব এইডছ দিৱস 2021-ৰ বাবে আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ চৰকাৰৰ বিষয়বস্তু - এইচ.আই.ভি. মহামাৰীসমাপ্তি: ন্যায়সঙ্গত প্ৰৱেশাধিকাৰ, সকলোৰে কণ্ঠস্বৰ - আমাৰ ঘৰুৱা আৰু বিশ্বব্যাপী এইচ.আই.ভি./এইডছ সঁহাৰিৰ এক গুৰুত্বপূৰ্ণ মুহূৰ্তৰ ওপৰত আলোকপাত কৰে। সমগ্ৰ চৰকাৰৰ সহকৰ্মীসকলে আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰত আৰু বিশ্বব্যাপী এইচ.আই.ভি./এইডছ মহামাৰী সমাপ্ত কৰাৰ আমাৰ যাত্ৰাৰ প্ৰতিফলন, প্ৰগতি আৰু আপডেট ভাগ বতৰা কৰিব।


👉 আমি বিশ্ব এইডছ দিৱস কিয় উদযাপন কৰোঁ | Why do we celebrate World AIDS Day?


বিশ্ব এইডছ দিৱস প্ৰতি বছৰে ১ ডিচেম্বৰত অনুষ্ঠিত হয়। এইটো বিশ্বব্যাপী লোকসকলৰ বাবে এইচ.আই.ভি.-ৰ বিৰুদ্ধে যুঁজত একত্ৰিত হোৱাৰ, এইচ.আই.ভি. থকা লোকসকলৰ বাবে সমৰ্থন প্ৰদৰ্শন কৰাৰ, আৰু এইডছ সম্পৰ্কীয় ৰোগত আক্ৰান্ত হৈ মৃত্যু হোৱা লোকসকলক স্মৰণ কৰাৰ এক সুযোগ। 1988 চনত স্থাপিত, বিশ্ব এইডছ দিৱস আছিল প্ৰথম বিশ্ব স্বাস্থ্য দিৱস।


👉 বিশ্ব এইডছ দিৱস ২০২১ ৰ বিষয়বস্তু কি | What is the theme for World AIDS Day 2021?


বিশ্ব এইডছ দিৱস 2021-ৰ বাবে আমেৰিকা চৰকাৰৰ বিষয়বস্তু - এইচ.আই.ভি. মহামাৰীসমাপ্তি: ন্যায়সঙ্গত প্ৰৱেশাধিকাৰ, সকলোৰে কণ্ঠস্বৰ - স্বাস্থ্যৰ অসামঞ্জস্যতা সমাধান কৰি আৰু এইচ.আই.ভি. থকা লোকসকলৰ কণ্ঠস্বৰ আমাৰ সকলো কামত কেন্দ্ৰীয় হোৱাটো নিশ্চিত কৰি বিশ্বব্যাপী এইচ.আই.ভি. মহামাৰী সমাপ্ত কৰাৰ বাবে বিডেন-হেৰিছ প্ৰশাসনৰ দৃঢ় প্ৰতিশ্ৰুতিৰ ওপৰত আলোকপাত কৰে।


👉 বিশ্ব এইডছ দিৱসত কি উদযাপন কৰা হয়? |What is celebrated on World AIDS Day?


প্ৰতি বছৰে 1 ডিচেম্বৰত উদযাপন কৰা বিশ্ব এইডছ দিৱস হৈছে এইচ.আই.ভি./এইডছৰ বিৰুদ্ধে যুঁজত একত্ৰিত হোৱাৰ, ৰোগ ধৰা পৰা লোকসকলৰ প্ৰতি সমৰ্থন প্ৰদৰ্শন কৰা আৰু ৰোগত হেৰুওৱা লোকসকলক স্মৰণ কৰাৰ এক সুযোগ।


👉 বিশ্ব এইডছ দিৱস কেতিয়া আৰম্ভ হৈছিল? |When did World AIDS Day begin?


প্ৰতি বছৰে 1 ডিচেম্বৰত পালন কৰা বিশ্ব এইডছ দিৱস হৈছে বিশ্বব্যাপী লোকসকলৰ বাবে এইচ.আই.ভি.-ৰ বিৰুদ্ধে যুঁজত একত্ৰিত হোৱা, এইচ.আই.ভি. থকা লোকসকলৰ প্ৰতি তেওঁলোকৰ সমৰ্থন প্ৰদৰ্শন কৰা, আৰু এইচ.আই.ভি. সম্পৰ্কীয় ৰোগত আক্ৰান্ত হৈ মৃত্যু হোৱা লোকসকলক স্মৰণ কৰাৰ এক সুযোগ। 1988 চনত আৰম্ভ হোৱা বিশ্ব এইডছ দিৱস আছিল প্ৰথম বিশ্ব স্বাস্থ্য দিৱস।


🦸‍♀️ World AIDS Day 2021: Theme, significance, quotes and all you need to know in Assamese Language


বিশ্ব এইডছ দিৱস 2021: বিশ্ব এইডছ দিৱস 2021-ৰ বিষয়বস্তু হৈছে "বিশ্বব্যাপী সংহতি, অংশীদাৰী দায়বদ্ধতা," দিনটো আৰু ইয়াৰ গুৰুত্বৰ বিষয়ে ইয়াত জানক।

প্ৰতি বছৰে 1 ডিচেম্বৰত বিশ্ব এইডছ দিৱস পালন কৰা হয়। এইটো বিশ্বব্যাপী লোকসকলৰ বাবে এইচ.আই.ভি.-ৰ বিৰুদ্ধে যুঁজত একত্ৰিত হোৱাৰ, এইচ.আই.ভি. থকা লোকসকলৰ বাবে সমৰ্থন প্ৰদৰ্শন কৰাৰ, আৰু এইডছ সম্পৰ্কীয় ৰোগত আক্ৰান্ত হৈ মৃত্যু হোৱা লোকসকলক স্মৰণ কৰাৰ এক সুযোগ। 1988 চনত স্থাপিত, বিশ্ব এইডছ দিৱস আছিল প্ৰথম বিশ্বস্বাস্থ্য দিৱস।

বিশ্ব এইডছ দিৱস হৈছে বিশ্বব্যাপী এইচআইভিত আক্ৰান্ত লাখ লাখ লোকৰ সৈতে একাত্মতা প্ৰদৰ্শন কৰাৰ এক সুযোগ। বেছিভাগ মানুহে দিনটোত এইচআইভি সজাগতা ৰঙা ফিটা পিন্ধি এনে কৰে। 2021 চনত, বিশ্বৰ মনোযোগ স্বাস্থ্যৰ ওপৰত কোভিড-19 মহামাৰী আৰু মহামাৰীয়ে জীৱন আৰু জীৱিকাক কেনেদৰে প্ৰভাৱিত কৰে তাৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰিছে। কোভিড-19 আকৌ এবাৰ দেখুৱাইছে যে কেনেদৰে স্বাস্থ্যক অন্যান্য গুৰুত্বপূৰ্ণ বিষয়ৰ সৈতে আন্তঃসংযোগ কৰা হয়, যেনে বৈষম্য হ্ৰাস কৰা, মানৱ অধিকাৰ, লিংগ সমতা, সামাজিক সুৰক্ষা, আৰু অৰ্থনৈতিক বিকাশ।


World AIDS Day 2021 Theme in Assamese


The theme for World AIDS Day 2021 is “World AIDS Day 2021 Theme Ending the HIV Epidemic : Equitable Access, Everyone’s Voice”.


কোভিড-19 প্ৰদৰ্শন কৰিছে যে, মহামাৰীৰ সময়ত, সকলোৱে সুৰক্ষিত নোহোৱালৈকে কোনেও সুৰক্ষিত নহয়। যদি আমি সফল হ'ব বিচাৰো তেন্তে মানুহক এৰি যোৱাটো কোনো বিকল্প নহয়। কলঙ্ক আৰু বৈষম্য দূৰ কৰা, লোকসকলক কেন্দ্ৰত ৰখা আৰু মানৱ অধিকাৰ আৰু লিংগ-প্ৰতিক্ৰিয়াশীল দৃষ্টিভংগীৰ ক্ষেত্ৰত আমাৰ সঁহাৰি বোৰ কঢ়িয়াই অনা হৈছে এইচ.আই.ভি. আৰু কোভিড-19-ৰ সংঘৰ্ষকাৰী মহামাৰীৰ সমাপ্তিৰ মূল চাবিকাঠি।


Importance of World AIDS Day in Assamese


ইউকেত 103,800 ৰো অধিক লোক এইচ.আই.ভি.-ত আক্ৰান্ত হৈ আছে। বিশ্বব্যাপী, আনুমানিক 38 নিযুত লোক আছে যাৰ ভাইৰাছ আছে। কেৱল 1984 চনত ভাইৰাছটো চিনাক্ত হোৱা স্বত্বেও, 35 নিযুতৰো অধিক লোক এইচ.আই.ভি. বা এইডছত আক্ৰান্ত হৈ মৃত্যুবৰণ কৰিছে, যাৰ ফলত ই ইতিহাসৰ আটাইতকৈ ধ্বংসাত্মক মহামাৰীবোৰৰ ভিতৰত এটা হৈ পৰিছে।


বিশ্ব এইডছ দিৱস গুৰুত্বপূৰ্ণ কিয়নো ই জনসাধাৰণ আৰু চৰকাৰক সোঁৱৰাই দিয়ে যে এইচ.আই.ভি. আঁতৰি যোৱা নাই এতিয়াও ধন সংগ্ৰহ কৰা, সজাগতা বৃদ্ধি কৰা, কুসংস্কাৰৰ বিৰুদ্ধে যুঁজ দিয়া আৰু শিক্ষাউন্নত কৰাৰ এক গুৰুত্বপূৰ্ণ প্ৰয়োজনীয়তা আছে।


World AIDS Day 2021: Quotes in Assamese


"এইডছ নিজেই অবিশ্বাস্য কলঙ্কৰ অধীন।" - বিল গেটছ


"আপুনি আলিঙ্গন বা হেণ্ডচেক বা বন্ধুৰ সৈতে আহাৰৰ পৰা এইডছ প্ৰাপ্ত কৰিব নোৱাৰে।" - মেজিক জনচন


"মই দৃঢ় বিশ্বাসী যে শিক্ষা হৈছে আটাইতকৈ দক্ষ সঁজুলি যাক আমি লোকসকলক সজাগ কৰিব লাগিব আৰু আমাৰ সন্তানক সজাগ কৰিব লাগিব আৰু তেওঁলোকক শতিকাৰ দুৰ্যোগৰ পৰা সুৰক্ষিত কৰিব লাগিব, যিহৈছে এইডছ।" - শাকিৰা


"শিশুক প্ৰেম, হাঁহি আৰু শান্তি দিয়ক- এইডছ নহয়।" - নেলচন মেণ্ডেলা


"এইচ.আই.ভি.-য়ে মানুহক জানিবলৈ বিপদজনক নকৰে, সেয়েহে আপুনি তেওঁলোকৰ হাত জোকাৰি তেওঁলোকক আলিঙ্গন কৰিব পাৰে: স্বৰ্গই জানে যে তেওঁলোকক ইয়াৰ প্ৰয়োজন।" - ৰাজকুমাৰী ডায়েনা


"এইটো যথেষ্ট বেয়া যে মানুহে এইডছত মৃত্যুমুখত পৰিছে কিন্তু কোনেও অজ্ঞতাৰ বাবে মৃত্যুবৰণ কৰিব নালাগে।" - এলিজাবেথ টেইলৰ

It's Me �� Pradip Sharma ,,, it was being stuck in a dead-end job working for a micro-managing supervisor. There was an incident at work where my supervisor overstepped his bounds. He did somethi…

Post a Comment