Search Suggest

World Television Day 2022 History, significance , Wishes, Messages, Status & Quata

 World Television Day 2022 History, significance , Wishes, Messages, Status & Quata : শান্তি আৰু নিৰাপত্তাৰ প্ৰতি সংঘাত আৰু ভাবুকিৰ প্ৰতি বিশ্বৰ দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰি টেলিভিছনে (Television) সিদ্ধান্ত লোৱাৰ ওপৰত বৰ্ধিত প্ৰভাৱ আৰু অৰ্থনৈতিক আৰু সামাজিক সমস্যাকে ধৰি অন্যান্য গুৰুত্বপূৰ্ণ বিষয়ত গুৰুত্ব আৰোপ কৰাত ইয়াৰ সাম্ভাব্য ভূমিকাৰ স্বীকৃতি স্বৰূপে, ৰাষ্ট্ৰসংঘৰ সাধাৰণ সভাই 21 নৱেম্বৰক বিশ্ব দূৰদৰ্শন দিৱস হিচাপে ঘোষণা কৰে (17 ডিচেম্বৰ 1996-ৰ 51/205 সংকল্পৰ জৰিয়তে) (World Television Day Date 17 December)

World Television Day 2022 History, significance , Wishes, Messages, Status & Quata

১৯৯৬ চনৰ ২১ আৰু ২২ নৱেম্বৰত ৰাষ্ট্ৰসংঘই প্ৰথম বিশ্ব দূৰদৰ্শন মঞ্চ অনুষ্ঠিত কৰে, য'ত ৰাষ্ট্ৰসংঘৰ পৃষ্ঠপোষকতাত আগশাৰীৰ সংবাদ মাধ্যমৰ ব্যক্তিসকলে আজিৰ পৰিৱৰ্তনশীল পৃথিৱীত দূৰদৰ্শনৰ বৰ্ধিত তাৎপৰ্য ৰ বিষয়ে আলোচনা কৰিবলৈ আৰু তেওঁলোকে কেনেদৰে তেওঁলোকৰ পাৰস্পৰিক সহযোগিতা বৃদ্ধি কৰিব পাৰে সেই বিষয়ে বিবেচনা কৰিবলৈ মিলিত হৈছিল। সেইকাৰণে সাধাৰণ সভাই ২১ নৱেম্বৰক বিশ্ব দূৰদৰ্শন দিৱস হিচাপে ঘোষণা কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছিল।


বিশ্ব দূৰদৰ্শন দিৱসৰ শুভেচ্ছা, বাৰ্তাসমূহ অনুষ্ঠানটোত ভাগ বতৰা কৰিব (World Television Day 2022 In Assamese WhatsApp status, Wishes , Messages)

বিশ্ব দূৰদৰ্শন দিৱসত World Television Day সকলোকে উষ্ম শুভেচ্ছা জনাইছো। টিভি অবিহনে আমাৰ জীৱনৰ প্ৰতিচ্ছবি তৈয়াৰ কৰাটো নিশ্চিতভাৱে এটা অতি কঠিন বস্তু যি আমাক বাকী পৃথিৱীৰ সৈতে সংযোগ কৰে।

বিশ্ব দূৰদৰ্শন দিৱসে আমাক টিভিৰ জৰিয়তে আমাক পৃথিৱীৰ সৈতে সংযোগ কৰাৰ বাবে দায়বদ্ধ প্ৰতিজন ব্যক্তিক ধন্যবাদ জনাবলৈ সোঁৱৰাই দিয়ে। শুভ বিশ্ব দূৰদৰ্শন দিৱস - Happy World Television Day 2022 

আহক আমি নিজকে প্ৰতিশ্ৰুতি দি ইয়াক এক আশ্চৰ্যকৰ বিশ্ব দূৰদৰ্শন দিৱস হিচাপে গঢ়ি তুলিম যে আমি বিশ্বজুৰি ঘটনাবোৰৰ প্ৰতিবেদন নিৰপেক্ষভাৱে প্ৰতিবেদন কৰিবলৈ সদায় সঁচা হৈ থাকিম। দূৰদৰ্শন নিশ্চিতভাৱে সম্প্ৰচাৰ আৰু মাল্টিমিডিয়াৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ সফলতা আছিল। সকলোকে বিশ্ব দূৰদৰ্শন দিৱসৰ শুভেচ্ছা জনাইছো। দূৰদৰ্শনৰ বাবে সকলো ধন্যবাদ ই গোটেই পৃথিৱীখন আমাৰ ওচৰলৈ আনিছিল, যিটো বাস্তৱতকৈ বহুত ওচৰলৈ আহিছিল। সকলোকে বিশ্ব দূৰদৰ্শন দিৱসৰ শুভেচ্ছা।

বস্তুবোৰ চোৱাতকৈ ভালদৰে শিকাৰ কোনো উপায় নাই আৰু টিভিয়ে আমাৰ বাবে পৃথিৱীৰ বিষয়ে বহুতো কথা কেৱল চাই শিকাটো সম্ভৱ কৰি তুলিছিল। শুভ বিশ্ব দূৰদৰ্শন দিৱস। বিশ্ব দূৰদৰ্শন দিৱস উপলক্ষে, আমি আমাৰ জীৱনত টিভিৰ উপস্থিতিৰ প্ৰশংসা কৰিবলৈ একত্ৰিত হওঁ আহক।

It's Me �� Pradip Sharma ,,, it was being stuck in a dead-end job working for a micro-managing supervisor. There was an incident at work where my supervisor overstepped his bounds. He did somethi…

Post a Comment