Indian Navy Day 2021 in Assamese : Quotes and wishes to share

 ১৯৭১ চনত ভাৰত-পাকিস্তান যুদ্ধৰ সময়ত কৰাচী হাৰ্বাৰত ভাৰতীয় নৌসেনাৰ Indian Navy সাহসী আক্ৰমণৰ স্মৃতিত প্ৰতি বছৰে ৪ ডিচেম্বৰত ভাৰতীয় নৌ সেনা দিৱস (Indian Navy Day) পালন কৰা হয়। 

Written By : Assamese Status | Date : December 4, 2022 | Tittle : Indian Navy Day 2021: Quotes and wishes to share


Indian Navy Day 2021: 4 December को मनाया जाता है Navy Day, जानें इसका इतिहास | वनइंडिया हिंदी

প্ৰতি বছৰে ৪ ডিচেম্বৰত December 4 ভাৰতত নৌ সেনা দিৱস Indian Navy Day পালন কৰা হয়। দিনটোত ভাৰতীয় নৌসেনাৰ ভূমিকা আৰু সাফল্যক স্বীকৃতি দিয়া হৈছে। এই দিৱসত ১৯৭১ চনৰ ইণ্ডো-পাকিস্তান যুদ্ধৰ ঘটনাক স্মৰণ কৰা হয়। ১৯৭১ চনৰ আজিৰ দিনটোতে ভাৰতীয় নৌসেনাই চাৰিখন পাকিস্তানী জাহাজ ডুবাই দিয়ে, যাৰ ফলত পাকিস্তানী নৌসেনাৰ শ শ জোৱান নিহত হয়।

Indian Navy Day 2021 Assamese Quotes, Wishes Images: Special congratulation message in assamese to the brave sons of the Navy in a special way



ভাৰতীয় নৌসেনা #IndianNavy হৈছে ভাৰতীয় সশস্ত্ৰ বাহিনীৰ নৌ শাখা আৰু ভাৰতৰ ৰাষ্ট্ৰপতিয়ে কমাণ্ডাৰ-ইন-চীফ হিচাপে নেতৃত্ব দিয়ে। নৌ সেনাপ্ৰধান ভাৰতীয় নৌসেনাৰ সামৰিক কৰ্মচাৰীৰ মুৰব্বী। এডমিৰেল আৰ হৰি কুমাৰে মঙলবাৰে নৌ সেনাৰ নতুন প্ৰধান হিচাপে দায়িত্ব গ্ৰহণ কৰিছিল। ১৯৭১ চনৰ যুদ্ধত ভাৰতৰ বিজয়ৰ ৫০ তম বাৰ্ষিকী উদযাপন কৰিবলৈ ২০২১ বৰ্ষক 'স্বৰ্নিম বিজয় বৰ্ষ' হিচাপে উদযাপন কৰা হৈছে।


👉 Navy Day quotes in assamese


• তেওঁলোকে দেশ, ইয়াৰ আত্মীয়, ইয়াৰ উপকূল আৰু সকলো সীমাৰ সেৱা কৰি আনন্দিত হৈছে। দেশৰ সেৱা আগবঢ়োৱা সকলো নৌসেনা কৰ্মীক গৌৰৱেৰে শুভেচ্ছা জনাইছো, নৌ সেনা দিৱসৰ শুভেচ্ছা!- happy Indian Navy Day 2021


• সাগৰৰ পৰা বালিলৈকে, মই এই ভূমিক ভাল পাওঁ! মই বগা পোচাক পিহি থকা মানুহবোৰক অভিবাদন জনাইছো। ভাৰতীয় নৌ সেনা দিৱসৰ শুভেচ্ছা।- happy Indian Navy Day 2021 To all


• আমি সুৰক্ষিত কাৰণ আমাৰ নৌসেনাই আমাক প্ৰতিটো মুহূৰ্তত সুৰক্ষা দি আছে। আমাৰ নৌসেনাক অভিবাদন আৰু ভাৰতীয় নৌ সেনা দিৱসত শুভেচ্ছা জনাইছো।


• এখন দেশ স্বান্ত্ৰী হ'ব পাৰে যদি ইয়াৰ নায়কসকলে ইয়াক তেওঁলোকৰ হৃদয়ত ৰাষ্ট্ৰৰ প্ৰতি মৰমেৰে ৰক্ষা কৰে। ভাৰতীয় নৌ সেনা দিৱসৰ শুভেচ্ছা।


• নৌসেনা এটা চাকৰিতকৈ যথেষ্ট বেছি; দেশলৈ প্ৰশাসনতকৈ বহুত বেছি। এইটো এটা জীৱনশৈলী। ই আপোনাৰ তেজত সোমাই যায়।


👉 Navy Day wishes in assamese 


• আমি সুৰক্ষিত কাৰণ আমাৰ নৌসেনাই আমাক প্ৰতিটো মুহূৰ্তত সুৰক্ষা দি আছে। ভাৰতীয় নৌ সেনা দিৱসত আমাৰ নৌসেনাক অভিবাদন আৰু শুভেচ্ছা জনাইছো।- happy Indian Navy Day 2021


• ভাৰতীয় নৌ সেনা দিৱসত, আমি ভাৰতীয় নৌসেনাক তেওঁলোকৰ প্ৰতিশ্ৰুতি আৰু আশ্বাসৰ বাবে ধন্যবাদ জনাইছো।


• আমি এখন ডাঙৰ ৰাষ্ট্ৰ, সাগৰৰ পৰা স্থললৈ বিস্তৃত আৰু ইমান শক্তিশালী নৌসেনাৰ সৈতে। শুভ নৌ দিৱস!


• মনত স্বাধীনতা আৰু শব্দ, আমাৰ হৃদয়ত গৌৰৱ, আমাৰ আত্মাৰ স্মৃতি, নৌ সেনা দিৱসত দেশবাসীক অভিবাদন জনাওঁ আহক!


• আহক আমি নৌসেনাৰ সকলো মহিলা আৰু পুৰুষক তেওঁলোকৰ সাহসিকতা, নিষ্ঠা আৰু দেশপ্ৰেমৰ বাবে অভিবাদন জনাই ভাৰতীয় নৌ সেনা দিৱস উদযাপন কৰোঁ আহক।


• আমি সূৰ্যোদয় মুক্তভাৱে চাব পাৰোঁ 

আমি শান্তিৰে নদীৰ পানীৰ শব্দ শুনিব পাৰোঁ;

 কাৰণ আমাৰ স্বাধীনতা হৈছে

শুভ ভাৰতীয় নৌ সেনা দিৱস 2021 


ধৰ্মৰ নামত জীয়াই নাথাকিব, ধৰ্মৰ নামত মৰিব নালাগে, মানৱতা হৈছে দেশৰ ধৰ্ম, কেৱল দেশৰ নামত বাস কৰক, ভাৰতীয় নৌ সেনা দিৱসৰ শুভেচ্ছা 


• ভাৰতীয় নৌসেনাই সদায় আমাক সকলো সাহসী লোকৰ কথা মনত পেলাই দিয়ে যিসকলে আমাৰ সুৰক্ষাৰ বাবে সকলো সময়তে শক্তিশালী হৈ থিয় দিয়ে, ভাৰতীয় নৌ সেনা দিৱসৰ শুভেচ্ছা  কিছু নিচা হৈছে ত্ৰিৰংগাটোৰ গৌৰৱৰ বাবে, কিছু নিচা মাতৃভূমিৰ গৌৰৱৰ, আমি এই ত্ৰিৰংগাটো সকলোতে লৰচৰ কৰিম, এইটো নিচা ভাৰতৰ গৌৰৱৰ বিষয়।

শুভ ভাৰতীয় নৌ সেনা দিৱস 2021 সেইবোৰ


যাৰ অকলে খোজ কাঢ়িবলৈ সাহস আছে,  এদিন তেওঁলোকক অনুসৰণ কৰা কনভয় আছে। সেনা হে তো হাম হে হেপ্পী ইণ্ডিয়ান নেভি ডে ২০২১