-->

Online Tech News 2022 : Bangladesh vs Pakistan 2021 Live Cricket Score 2nd Test, Day 1, Shere Bangla National Stadium, Dhaka

 Bangladesh vs Pakistan 2021 Live Cricket Score: Bangladesh বনাম Pakistan ২০২১ লাইভ স্ক'ৰ, দ্বিতীয় টেষ্ট, প্ৰথম দিনঃ ঢাকাৰ শ্বেৰে বাংলা ৰাষ্ট্ৰীয় ষ্টেডিয়ামত বাংলাদেশ আৰু পাকিস্তানৰ মাজত চলি থকা প্ৰথম টেষ্টৰ বল বাই বল কমেণ্ট্ৰী ইয়াত পৰীক্ষা কৰক।

Written By: Online Tech News 2022 | Date: December 4, 2021 | Tittle : Bangladesh vs Pakistan 2021 Live Cricket Score



ঢাকাত অনুষ্ঠিত দ্বিতীয় খন টেষ্টত Pakistan হাতত ক্লিন-চুইপ প্ৰতিহত কৰিবলৈ আয়োজক দলটোৱে যুঁজ দিয়াৰ সময়তে Bangladesh গুৰুত্বপূৰ্ণ বলাৰ চাকিব আল হাছান আৰু তাস্কিন আহমেদ আঘাতৰ পৰা উভতি আহে। চিটাগঙত আঠ উইকেটত পৰাস্ত হোৱাৰ পিছত Bangladesh দুখন খেলৰ টেষ্ট শৃংখলাত ১-০ গ'লত পিছ পৰি আছে, য'ত তেওঁলোকে এজন ষ্ট্ৰাইক বলাৰক বেয়াকৈ হেৰুৱাইছিল।


টুৱেণ্টি-২০ শৃংখলাত পাকিস্তানে ৩-০ গ'লত আয়োজক দলটোক হোৱাইটৱাছ কৰিছিল।

কিন্তু Bangladesh ঢাকাৰ মিৰপুৰ ষ্টেডিয়ামত তেওঁলোকৰ অন্তিম সাতখন টেষ্টৰ ভিতৰত পাঁচখনত জয় লাভ কৰিছে, যাৰ ভিতৰত আছে ইংলেণ্ড আৰু অষ্ট্ৰেলিয়াক পৰাস্ত কৰা, যি তেওঁলোকক আত্মবিশ্বাস প্ৰদান কৰিব যে শনিবাৰে টেষ্ট আৰম্ভ হ'লে তেওঁলোকে তাত এই কৃতিত্বপুনৰাবৃত্তি কৰিব পাৰে।

অধিনায়ক মমিনুল হকে প্ৰথম চাৰি দিনত বাংলাদেশপ্ৰতিযোগিতামূলক হোৱা চিটাগঙৰ সৈতে মিলাবলৈ মিৰপুৰত পিটছৰ পৰিস্থিতিৰ আশা কৰিছে।

"মই এনেধৰণৰ উইকেট পছন্দ কৰো। মই ভাবো আমাৰ এটা সম্পূৰ্ণ সমতল উইকেট আছিল, যিটো বেটছমেনসকলৰ বাবে সহায়ক আছিল, কিন্তু পেচাৰসকলে বাধাৰ সন্মুখীন হৈছিল," প্ৰথম টেষ্টত পৰাজিত হোৱাৰ পিছত মমিনুলে কয়।

বাংগালদেশৰ বাওঁহাতৰ স্পিনাৰ টাইজুল ইছলামে প্ৰথম ইনিংছত ৭-১১৬ ৰাণ ৰখাৰ বাবে একমাত্ৰ যুঁজ তৈয়াৰ কৰিছিল। কিন্তু আবিদ আলী আৰু আব্দুল্লাহ চফিকৰ ১৫১ ৰাণৰ উদ্বোধনী ষ্টেণ্ডৰ বাবে পাকিস্তানে তেওঁৰ প্ৰচেষ্টা স্বত্বেও শেষত সহজ জয় লাভ কৰে।

টাইজুলৰ নিয়মীয়া স্পিন সংগী চাকিবে যোৱা মাহৰ টুৱেণ্টি-২০ বিশ্বকাপৰ সময়ত হেমষ্ট্ৰিঙৰ আঘাতৰ পিছত প্ৰতিযোগিতাখন তৈয়াৰ কৰিব নোৱাৰিলে।

চাকিবক সময়মতে আৰোগ্য হ'ব বুলি আশা কৰি প্ৰথম টেষ্ট দলত অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হৈছিল, কিন্তু পৰৱৰ্তী সময়ত তেওঁক বাহিৰ কৰা হৈছিল।

২২ নৱেম্বৰত পাকিস্তানৰ বিৰুদ্ধে অন্তিম টুৱেণ্টি-২০ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় খেলৰ সময়ত আঙুলিত আঘাত পোৱাৰ পিছত বাংলাদেশেও পেচ বলাৰ তাস্কিনৰ সেৱা হেৰুৱাইছিল।

চাৰি বছৰৰ অনুপস্থিতিৰ পিছত দললৈ প্ৰত্যাৱৰ্তন কৰাৰ পিছৰে পৰা তাস্কিন সুন্দৰ টেষ্ট ফৰ্মত আছিল, তিনিখন মেচত 11 টা উইকেট দখল কৰিছিল।

দ্বিতীয় টেষ্টৰ বাবে আয়োজক দলৰ বাবে কেইবাটাও পৰিৱৰ্তন হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে, অসুস্থতাই প্ৰাৰম্ভিক বেটছমেন ছেইফ হাছানক একাষৰীয়া কৰি ৰাখিছে।

বাংলাদেশৰ নিৰ্বাচকসকলে নিউজিলেণ্ডত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া শৃংখলাৰ কথা মনত ৰাখি ১৯ জনীয়া দল ৰখা হয়, য'ত তেওঁলোকে ঢাকা টেষ্টৰ দুদিন পিছত ভ্ৰমণ কৰিব।

প্ৰথম টেষ্টত ১৩৩ আৰু ৯১ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰা পাকিস্তানৰ বেটছমেন আবিদ আলীয়ে কয় যে তেওঁলোকৰ পূৰ্বৰ জয়বোৰ একো নহয়।

তেওঁ কয়, "এইটো এটা নতুন দিন হ'ব আৰু আমি ইতিবাচক মনেৰে বেটিং কৰিব লাগিব।"

পাকিস্তান বিশ্ব টেষ্ট চেম্পিয়নশ্বিপ তালিকাত দ্বিতীয় স্থানত আছে।

বাংলাদেশ দলঃ মমিনুল হক (অধিনায়ক), শাদমান ইছলাম, নাজমুল হোছেইন শান্তো, মুছফিকুৰ ৰহিম, চাকিব আল হাছান, লিটন দাস, য়াছিৰ আলী, নুৰুল হাছান, মেহিদী হাছান, টাইজুল ইছলাম, তাস্কিন আহমেদ, এবাদোত হোছেইন, আবু জায়েদ, নাইম হাছান, ৰেজাউৰ ৰহমান, খালেদ আহমেদ আহমেদ ইছলাম, আহমেদ ইছলাম, ইছলাম।

পাকিস্তান দলঃ বাবৰ আজম (অধিনায়ক), মহম্মদ ৰিজৱান, আব্দুল্লাহ চফিক, আবিদ আলী, বিলাল আচিফ, ফাহিম আশ্ৰাফ, ফাৱাদ আলম, হাছান আলী, ইমাম-উল-হক, কামৰান গোলাম, মহম্মদ আব্বাছ, মহম্মদ নৱাজ, নাছিম শ্বাহ, নৌমান আলী, চাজিদ খান, চৰফৰাজ আহমেদ, চাউদাল আফ্ৰিদি, শ্বাহিন শ্বাহ আফ্ৰিদি, মাহমুদ জাহিদ জাহিদ।