-->

TET 2021 Assamese News : Registration will be done again from December 14, TET exam may be held in March

 TET 2021 Date Assamese News: আমি জনাওঁ যে পৰীক্ষাৰ তাৰিখ এতিয়াও ঘোষণা কৰা হোৱা নাই, কিন্তু এয়া সম্ভৱ যে শিক্ষকৰ যোগ্যতা পৰীক্ষা (teacher eligibility test) TET মাৰ্চ 2022- ত অনুষ্ঠিত কৰিব পাৰি। পঞ্জীয়ন প্ৰক্ৰিয়া সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ পিছত পৰীক্ষাৰ তাৰিখৰ বিষয়ে তথ্য মুকলি কৰা হ'ব।

Written By: Online Tech News 2022 with Assamese Status | Date : December 4, 2021| Tittle: TET 2021 Registration will be done again from December 14, TET exam may be held in March 

TET 2021 Assamese News : Registration will be done again from December 14, TET exam may be held in March
Registration will be done again from December 14, TET exam may be held in March 

TET 2021 Date : মধ্য প্ৰদেশৰ Board of Professional Examinations পেছাদাৰী পৰীক্ষা পৰিষদৰ মতে, মধ্য প্ৰদেশ টেট 2021-(TET 2021) ৰ বাবে পঞ্জীয়ন সংযোগ 14 December, 2021-ৰ পৰা পুনৰ মুকলি কৰা হ'ব। মধ্য প্ৰদেশ শিক্ষক যোগ্যতা পৰীক্ষাৰ (TET) বাবে পুনৰ পঞ্জীয়ন 28 ডিচেম্বৰ, 2021 লৈকে অব্যাহত থাকিব। এমপিটিইটি ২০২১ (MP-TET) ত অৱতীৰণ কৰিব বিচৰা সকলো প্ৰাৰ্থীয়ে peb.mp.gov.in এমপিপিইবিৰ MPPEB অফিচিয়েল ছাইটলৈ গৈ লগইন কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব।


আমি জনাওঁ যে পৰীক্ষাৰ তাৰিখ এতিয়াও ঘোষণা কৰা হোৱা নাই, কিন্তু এয়া সম্ভৱ যে শিক্ষকৰ যোগ্যতা পৰীক্ষা মাৰ্চ 2022-ত অনুষ্ঠিত হ'ব পাৰে। পঞ্জীয়ন প্ৰক্ৰিয়া সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ পিছত পৰীক্ষাৰ তাৰিখৰ বিষয়ে তথ্য মুকলি কৰা হ'ব। পৰীক্ষাৰ সময়সূচী আৰু প্ৰৱেশ পত্ৰৰ বিষয়ে তথ্য প্ৰাৰ্থীসকলক অফিচিয়েল ৱেবছাইটত উপলব্ধ কৰা হ'ব।

এমপিটিইটি  MPTET 2021 : প্ৰাৰ্থীসকলে 50% নম্বৰৰ সৈতে দ্বাদশ শ্ৰেণী (মধ্যৱৰ্তী) উত্তীৰ্ণ হ'ব লাগিব

এমপিটিইটি MPTET 2021 :

প্ৰাৰ্থীসকলে নিৰ্ধাৰিত অৰ্হতা আৰু বয়সৰ সীমাত 50% নম্বৰৰ সৈতে দ্বাদশ শ্ৰেণী (মধ্যৱৰ্তী) উত্তীৰ্ণ হ'ব লাগিব। ইয়াৰ বাহিৰেও, 4 বছৰৰ বি.এল.এড ডিগ্ৰী বা 2 বছৰৰ বিটিচি / বিশেষ বিটিচি পৰীক্ষাত উত্তীৰ্ণ হোৱা প্ৰাৰ্থীসকলে আবেদন কৰিব পাৰে। প্ৰাৰ্থীৰ বয়স ২১ বছৰৰ পৰা ৪০ বছৰৰ ভিতৰত হ'ব লাগে। 

এমপিটিইটি MPTET 2021 : আবেদন মাচুল ইয়াৰ বাবে আবেদন মাচুল  সাধাৰণ আৰু অন্যান্য ৰাজ্যিক প্ৰাৰ্থীৰ বাবে পৰীক্ষা হৈছে 600/- টকা আৰু সংৰক্ষিত শ্ৰেণীৰ বাবে 300/- টকা। যিসকল প্ৰাৰ্থীয়ে তেওঁলোকৰ আবেদনত সংশোধন কৰিব বিচাৰে তেওঁলোকে 70/- টকা পৰিশোধ কৰিব লাগিব। পৰীক্ষাৰ অধিসূচনাত আন সকলো তথ্য পৰীক্ষা কৰিব পাৰি।


News Source: click me