-->

Morning News Assam: গুৱাহাটীত ৩৬ জন চাকৰি প্ৰাৰ্থীক গ্ৰেপ্তাৰ

 সোমবাৰে আৰক্ষীয়ে প্ৰায় ১১৫ জন লোকক আটক কৰিছিল যেতিয়া তেওঁলোকে এটা প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ চেষ্টা কৰি আছিল

Morning News Assam: গুৱাহাটীত ৩৬ জন চাকৰি প্ৰাৰ্থীক গ্ৰেপ্তাৰ
Image credit: Sentinel Assam


Morning News Assam: শেহতীয়াকৈ অনুষ্ঠিত হোৱা কনিষ্টবলসকলৰ নিযুক্তি পৰীক্ষাৰ ফলাফল তাৎক্ষণিকভাৱে ঘোষণা কৰাৰ দাবীত উলুবাৰীত ডিজিপিৰ কাৰ্যালয়ৰ সন্মুখত এক প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ চেষ্টা কৰি থকা অৱস্থাত সোমবাৰে আৰক্ষীয়ে প্ৰায় ১১৫ জন লোকক আটক কৰে।


আটক কৰা ১১৫ জন লোকৰ ভিতৰত ৩৬ জন লোকক গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছে। তেওঁলোকৰ বিৰুদ্ধে পল্টন বজাৰ আৰক্ষী থানাত এটা গোচৰ ৰুজু কৰা হৈছে (পিডিপি আইনৰ পল্টন বজাৰ আৰক্ষী থানাত (গোচৰ নং 202/2022, ইউ/এছ 120 (বি)/141/142/143/145/189/332/353 আইপিচি আৰ/ডব্লিউ ছেকেণ্ড 3)। তেওঁলোকক আদালতত হাজিৰ কৰোৱা হৈছিল আৰু আদালতে তেওঁলোকক চাৰি দিনৰ আৰক্ষী জিম্মালৈ প্ৰেৰণ কৰিছিল।


গুৱাহাটীৰ যুটীয়া আৰক্ষী আয়ুক্ত পাৰ্থ সাৰথি মহন্তই সংবাদ মাধ্যমৰ লোকসকলক কয়, "নিযুক্তি প্ৰক্ৰিয়া স্বচ্ছ হ'ব লাগিব। কিন্তু নিযুক্তি পৰীক্ষা ফেব্ৰুৱাৰীত অনুষ্ঠিত হৈছিল। ইমান কম সময়ৰ ভিতৰত ফলাফল ঘোষণা কৰিবলৈ কিয় চাপ সৃষ্টি কৰা হৈছে? আৰক্ষীয়ে এই ৰহস্যটো উন্মোচন কৰিবলৈ তদন্ত আৰম্ভ কৰিছে।


"আমি ৩৬ জন ব্যক্তিৰ বিৰুদ্ধে প্ৰমাণ পাইছো আৰু সেয়েহে তেওঁলোকক গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছে।"


আনহাতে, শান্তিপূৰ্ণ ৰঙালী বিহু উদযাপন নিশ্চিত কৰাৰ বাবে আৰক্ষীৰ সৈতে সহযোগিতা কৰাৰ বাবে মহন্তই চহৰখনৰ জনসাধাৰণকো ধন্যবাদ জ্ঞাপন কৰে। তেওঁ কয় যে গুৱাহাটীত ১০১ টা বিহু সাংস্কৃতিক নিশাৰ অনুষ্ঠান অনুষ্ঠিত হৈছিল আৰু প্ৰায় ৭ লাখ লোকে উৎসৱউপভোগ কৰিছিল।